Architektura: Arquitetas Invisíveis przedstawia 48 kobiet w architekturze: część 6, Architektura krajobrazu

4 tygodnie ago

Dzięki uprzejmości Arquitetas Invisíveis Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet, poprosiliśmy brazylijską organizację non-profit Arquitetas Invisiveis, aby podzieliła się z nami częścią ich pracy, która identyfikuje kobiety w architekturze i urbanistyce.
Uprzejmie podzielili się z nami listą 48 ważnych kobiet architektów, podzielonych na siedem kategorii: pionierów, w cieniu , architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu, architektury społecznej i zrównoważonej architektury.
Będziemy udostępniać tę listę w ciągu tygodnia.
Wczoraj przywieźliśmy ci Urbanistów, a dziś przedstawiamy kobiety liderów architektury krajobrazu.
+ 9 Architektura krajobrazu Budowa i rozwój architektury krajobrazu od dawna stanowi ważny aspekt architektury i urbanistyki.
Bez względu na to, czy lepiej integruje budynki z naturą, czy też rozwija bardziej zrównoważoną architekturę, zróżnicowana grupa architektów wniosła pomysły i propozycje do architektury krajobrazu.
Kathryn Gustafson znana jest z pracy przy projektowaniu parków wysokiej jakości.
Lota de Macedo Soares był samoukiem i ważnym doradcą państwa, odpowiedzialnym za koordynację parku Flamengo w Rio de Janeiro.
Tymczasem Rosa Grena Kliass, która pracowała przy kilku projektach parkowych w Brazylii, opracowała odpowiednie prace teoretyczne i była założycielką Brazylijskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu.
KATHRYN GUSTAFSON Kathryn Gustafson.
Gustafson-Porter Amerykański architekt krajobrazu i artysta urodzony w 1951 roku.
Realizowała projekty w Wielkiej Brytanii, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.
Zdobyła 10 nagród w dziedzinie architektury i krajobrazu, w tym Złoty Medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu (2008), Narodowe Dziedzictwo XX Wieku (2007), Nagroda Honorowego Fellow (1999), Jane Drew Prize (1998) i Dekoracja Medalu Architektonicznego (1993).
Księżna Diana Memorial.
Gustafson-Porter wygrywa propozycję dla National Mall.
GGN / Methanoia LOTA DE MACEDO SOARES Lota de Macedo.
Image Via / G1 Globo Francuski-Brazylijczyk urodzony w 1910 roku.
Nie miała wykształcenia i ponieważ pochodziła z zamożnej rodziny, Lota de Macedo Soares nie uważała, że byłoby sprawiedliwie pracować za wynagrodzenie.
Tak więc 20 stycznia 1961 roku została mianowana specjalnym doradcą departamentu Parks (bez żadnych kosztów dla rządu), aby zbadać urbanizację obszarów otaczających Park Flamengo i Botafogo. Ponadto jeden z jej domów otrzymał nagrodę za przykład innowacyjnego zastosowania modernistycznych zasad do architektury.
Zmarła w 1967 roku w wieku 57 lat.
Park Flamengo.
Rodrigo Soldon przez Wikimedia * Zobacz także dom zbudowany dla Lota de Macedo Soares przez Sérgio Bernardes.ROSA GRENA KLIASS Rosa Grena Kliass Brazylijski architekt krajobrazu urodzony w 1932 roku, Rosa Kliass ukończył Szkołę Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie w S.o Paulo w 1955 roku Bezpośrednio pod wpływem profesora Roberto Coelho Cardoso zdecydowała się na architekturę krajobrazu jako obszar jej praktyki.
Była także konsultantem kilku agencji państwowych i autorem wielu publikacji zarówno w Brazylii, jak i za granicą.
Jej książka Parques urbanos de S.o Paulo (Urban Parks of S.o Paulo) została opracowana na podstawie jej rozprawy.
Jest założycielką i byłym prezydentem Brazylijskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, założonego w 1975 roku.
Parque da Juventude.
Zdjęcie przez Rosa Grena Kliass Facebook Brasília Airport.
LF Landscape 2015 Por 42i Bądź na bieżąco w ciągu tygodnia, prezentując architektów pozostałych kategorii i zapoznaj się z naszą wcześniejszą relacją.
[hasła pokrewne: wbijanie pali, domy z drewna cena, domek na działkę ]

Powiązane tematy z artykułem: domek na działkę domy z drewna cena wbijanie pali