Architektura i nowoczesne budownictwo – W toku: Student Apartment Studios w Paryżu / OFIS

Dzięki uprzejmości OFIS Studenckie studio studyjne w Paryżu przez OFIS obejmuje zaprojektowanie sypialni z 180 studiami na terenie Stade de Ladoum.
Gue w 19.
dzielnicy Paryża.
Obecnie w fazie budowy dormitorium jest częścią projektu urbanistycznego realizowanego przez architektów Reichen & Robert.
Planowany do końca 2011 roku Studencki Apartament Studyjny w Paryżu będzie koordynował z tramwajem paryskim, który zostanie otwarty na początku 2012 roku.
+ 12 Architekci: OFIS arhitekti Lokalizacja: Rue des Petits Ponts, 19.
dzielnica, Paryż, Francja Projekt zespołu: Rok Oman, Spela Videcnik, Robert Janez, Katja Aljaz, Andrej Gregoric, Javier Carrera, Janez Martincic Klient: Sponsor i Patron Konkursu, Regie Immobiliere de la Ville de Paris Obszar projektu: 931 m2 Rok projektu: 2008.
2011 Głównymi celami projektu jest zaprojektowanie domu, aby pomieścić studentów, oferując im zdrowe środowisko do nauki, nauki, zabawy, spotkania.
Budynek musi być również energooszczędny .
połączyć się z pragnieniem planu klimatycznego miasta Paryża.
i musi zacząć budować do końca 2010 roku.
Dzięki uprzejmości OFIS Aby osiągnąć te cele w zakresie charakterystyki energetycznej i harmonogramu budowy, skoncentrowaliśmy się na zaprojektowaniu prostego, dobrze izolowanego i wentylowanego obiektu, który będzie działał najlepiej w każdym sezonie.
Przesyłka ma bardzo szczególną konfigurację; 11 m szerokości i długości około 200 mw osi północ-południe, co zapowiada znaczenie przetwarzania wschodniej fasady z widokiem na przedłużenie ulicy, des Petits Ponts.
Ponadto na tej ulicy będzie gościć tramwaj oraz chodniki dla rowerzystów i pieszych.
Rezydencja składa się z 192 pokoi typu studio.
Wszystkie pokoje są wyposażone w tę samą zasadę dla lepszej optymalizacji.
Kluczowy punkt koncepcji znajduje się w studiach: praca nad światłem, jakością powietrza i przestrzeniami.
Pomieszczenia przechodzą, pozwalając na naturalne światło w całym mieszkaniu.
Projekt obudowy został pomyślany jako zapewniający komfort, jasność i funkcjonalność.
Układ jest racjonalny i pozwala na modułowość.
Apartamenty są wentylowane mechanicznie za pomocą podwójnej zmiany VMC.
Podział według VMC jest o wiele bardziej ekonomiczny i zapewnia uczniom powietrze i zdrowe otoczenie, niezbędne i niezbędne do sprawnego funkcjonowania jednostki.
Dzięki uprzejmości OFIS Fasady będą miały duży wpływ na otoczenie ze względu na długość działki.
Wschodnia fasada budynku wygląda na boisko sportowe i składa się z loggii pokrytych bambusem.
Pojawiają się na okładce jako drewniane kokony i są losowo zorientowane, aby urozmaicić widoki i rytm fasady.
Układ elementów tworzy dynamiczną powierzchnię i jednocześnie rozbija skalę budynku.
Dzięki uprzejmości OFIS
[przypisy: Kruszenie betonu, wbijanie pali, drzwi mroźnicze ]

Powiązane tematy z artykułem: drzwi mroźnicze Kruszenie betonu wbijanie pali