Skip to content

Budownictwo i architektura : 2011 Pritzker Prize Ceremony: Eduardo Souto de Moura i Barack Obama

2 lata ago

426 words

Ostatniej nocy mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Ceremonii Pritzkera 2011 w Waszyngtonie, gdzie portugalski architekt Eduardo Souto de Moura otrzymał to ważne wyróżnienie.
Po raz trzeci uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu (po 2009 r.
W Buenos Aires i 2010 r.
W Nowym Jorku) i był to wyjątkowy wieczór, nie tylko ze względu na znanych architektów uczestniczących w wydarzeniu, ale także z okazji wystąpienia prezydenta Baracka Obamy.
Obama, przyjaciel rodziny Pritzkerów, wygłosił krótką, ale interesującą mowę do Souto de Moura i architektów.
Zainteresowanie Obamą architekturą sięga wstecz, ponieważ słyszeliśmy, jak mówił, że on może być architektem, ale jak powiedział na przemówieniu, spodziewałem się, że będę bardziej kreatywny niż się okazało, więc musiałem wejść w polityka zamiast ..
Warto wspomnieć, że Obama odniósł się do Nagrody Pritzkera jako Nobla architektury, wspólnego porównania, które podkreśla wagę tego uznania w kontekście.
Po kilku wzmiankach o architekturze, jego rodzinnym mieście Chicago, Mies (jego kampania była w budynku Miesa), Louis Sullivan, Frank Lloyd Wright i Monticello Jeffersona, wspomniał, że architektura to tworzenie budynków i przestrzeni, które nas inspirują, które pomagają nam wykonywać nasze zadania, które nas łączą, i które stają się, w najlepszym razie, dziełami sztuki, przez które możemy przejść i żyć.
I w końcu to dlatego architektura może być uznana za najbardziej demokratyczną sztukę formularze ..
Eduardo Souto de Moura i Renzo Piano O pracy Souto de Moura wspomniał, że jest bez wysiłku i piękna. I podkreślał fakt, że stadion Braga był demokratycznym budynkiem, ponieważ nie tylko służył on publiczności, ale na zewnątrz.
Po Obamie i lordu Palumbo (przewodniczącym jury Pritzkera) Eduardo Souto de Moura przyjął jego uznanie i powiedział coś bardzo interesującego, co pozwoliło mi zrozumieć współczesną portugalską architekturę.
Rozwinął swoją pracę podczas rewolucji w 1974 r.
W Portugalii, po czym kraj ten musiał zapewnić mieszkanie milionom ludzi.
W tym czasie postmodernizm zaczynał się silnie w kraju, ale to nie był sposób na mieszkanie (z kolumnami i łukami), co doprowadziło do późnego modernizmu, który widzimy w jego twórczości, która moim zdaniem stała się spuścizną do nowa generacja portugalskich architektów.
Więcej zdjęć po przerwie: redaktor Blogu David Basulto i Eduardo Souto de Moura Eduardo Souto de Moura Barack i Michelle Obama Richard Gere i Alejandro Aravena, fot.
Giovana Franceschetto Rafael Moneo, Kevin Roche i Hans Hollein, fot.
Giovana Franceschetto Frank Gehry i Renzo Fortepian, fot.
Giovana Franceschetto
[podobne: abakosteel, nifco świdnica, galmet cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: abakosteel galmet cennik nifco świdnica