Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Bleu / Estudio Barozzi Veiga

2 lata ago

369 words

Dzięki uprzejmości Estudio Barozzi Veiga Architekci z Barcelony Estudio Barozzi Veiga zostali jednogłośnie wybrani zwycięzcami konkursu na zaprojektowanie nowego Muzeum Sztuk Pięknych w Lozannie, w Szwajcarii.
Więcej zdjęć, wideo i informacje po przerwie.
W maju jury dokonało przeglądu 18 projektów zgłoszonych przez kandydatów wybranych przez wybór projektów do konkursu i konkursu pomysłów.
Po zakończeniu procedury jury jednogłośnie wyznaczyło projekt.
BLUE ., architektów Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga.
Jury szczególnie doceniło odważną klarowność projektu, wybierając zastąpienie istniejącego budynku, stwarzając możliwość rozwoju nowej dzielnicy kulturalnej dla miasta.
Dramatyczne lobby.
cegła jak wszystkie przestrzenie publiczne i kopuła budynku.
obejmuje apsydę przedstawiającą obecną nawę główną zabytkowej hali lokomotyw; jedna z naw bocznych zachowana jest również poprzez jej integrację z elewacją.
Dzięki uprzejmości Estudio Barozzi Veiga Jasność projektu przekonała jury, że ta propozycja ma wyjątkową zdolność do stworzenia nowego budynku dla MCBA, a po drugie, do podkreślenia całej paczki jako centrum muzeum, ponieważ oferuje również nową przestrzeń publiczną w miasto.
Jury przedstawiło swoje zalecenia Radzie Państwa.
Państwo Vaud jest mistrzem pracy.
oraz członkowie komitetu sterującego projektu, który składa się z przedstawicieli gminy Lozanna, SBB i państwa.
Dzięki uprzejmości Estudio Barozzi Veiga Rada Państwa odnotowała z dużym zainteresowaniem zwycięski projekt i zalecenia jury.
Zauważa w szczególności proponowaną wielkość i czystość jej wyjątkowej integracji z witryną.
Projekt odpowiada inteligencją i siłą na wyzwania związane z budową centrum muzealnego na terenie poprzemysłowym w sercu miasta.
Zwycięski projekt spełnia zarówno wymagania techniczne muzeum XXI wieku (stabilność klimatu, prace zabezpieczające, bezpieczeństwo), jak i normy środowiskowe jako najbardziej wymagające energetycznie (P Minergie ECO).
Biorąc pod uwagę miejski charakter projektu, Rada Państwowa z radością daje Lozannie i Vaudowi perspektywę, która była ukryta od stulecia.
Znajdziemy w nich schronienie kultury i zieleni ułożone na dużych obszarach, w pobliżu dworca i wielu osób dojeżdżających do pracy.
Dzięki uprzejmości Estudio Barozzi Veiga
[przypisy: galmet cennik, abakosteel, dolfi1920 ]

Powiązane tematy z artykułem: abakosteel dolfi1920 galmet cennik