Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Masterplan of Juzne Centrum / CHYBIK + KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS

2 lata ago

301 words

Dzięki uprzejmości CHYBIK + KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS Ten zwycięski projekt Master Planu Juzne Centrum w Brnie, Republika Czeska pochodzi od CHYBIK + KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS wybranych do Nagrody Regionu Południowomorawskiego 2010.
Alternatywny plan główny.
Juzne Centrum.
znajduje się w dużym brownfield i jest prowadzony przez lokalne grupy aktywistów i instytucję akademicką Wydziału Architektury na Politechnice w Brnie.
Projekt włącza zasady ekologii i ekonomii ku dobru wspólnemu i tworzy nowy ekonomiczny projekt urbanistyczny.
Więcej z tego projektu po przerwie.
Celem projektu jest stworzenie zrównoważonego miasta gospodarczego w miejscu pomiędzy starym i nowym dworcem kolejowym w mieście Brno, drugim co do wielkości mieście w Republice Czeskiej.
Projekt stanowi alternatywę dla istniejącego planu lokalnego, który nie wykorzystuje pełnego potencjału tej przestrzeni.
Jego misją jest wykorzystanie potencjału przestrzeni miejskiej.
Plan generalny zapewnia jasność i prostotę ogólnej koncepcji, w połączeniu z różnorodnością i zmiennością możliwych scenariuszy przyszłego rozwoju.
Dzięki uprzejmości CHYBIK + KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS Przeniesienie centrum planu miasta stwarza potencjalne odzyskanie największego brownfieldu w Brnie, pobierając martwą przestrzeń miasta z działalnością i znaczeniem.
Przewidywane zagęszczenie Brna jest również wskazówką, że nowy plan generalny jest zarówno istotny, jak i niezbędny dla dalszego rozwoju miasta.
Rozmiar witryny jest większy niż cały średniowieczny centrum miasta, z możliwością dostosowania do rosnącej populacji.
Daje możliwość zbudowania nowoczesnego, zrównoważonego miasta zgodnego z potrzebami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi XXI wieku.
plan diagramu 06 Architekci: CHYBIK + KRISTOF ZWIĄZKUJĄCY ARCHITEKCI Lokalizacja: Brno, Czechy Partner odpowiedzialny za: Michal Kristof Współpraca: Lokalne planowanie / Karel Havlis, Ekologia / Erik Rombaut, Aktywiści / Matej Hollan Wielkość: 600 000 m.
Zdjęcia: Dzięki uprzejmości CHYBIK + KRISTOF AA
[patrz też: swemot olkusz, abakosteel, dolfi1920 ]

Powiązane tematy z artykułem: abakosteel dolfi1920 swemot olkusz