Budownictwo wczoraj i dzis : Re-cell / Stanisław Młynski

Dzięki uprzejmości Stanisława Młyńskiego studentka architektury polskiej, Stanisław Młyński, niedawno uczestniczyła w Konkursie na ścianę studencką organizowanym przez Narodową Szkołę Architektury Politechniki w Taipei (NTUT).
Pan Młynski zajął trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie na swoją ekologiczną ścianę składającą się ze strukturalnych pojemników na odpady organiczne.
Kolejne zdjęcia wpisu oprócz opisu od architekta można zobaczyć po przerwie.
Przedmiotem mojego zainteresowania był każdy – istniejący lub zbudowany w przyszłości – bezużyteczny, brudny, nieprzystosowany mur miejski.
Tak jak w przyrodzie, każdy organizm składa się z ogromnej liczby powtarzalnych komórek, które zapewniają niezawodność, postanowiłem również stworzyć uniwersalny system modułowy, który pozwoli na przekształcenie budynków przemysłowych, szare drapacze chmur, bloki biurowe, a nawet typowe ogrodzenia w ekosystemach zielonych.
Taki system zapewniłby również możliwość tworzenia budynków.
Na każdym etapie projektu szukałem inspiracji w naturze, ponieważ według mnie jest to mistrz OPTYMALIZACJI i wykorzystania zasobów z otoczenia (do którego stara się dopasować).
Dzięki uprzejmości Stanisław Młyński Odpady organiczne stanowią prawie 40% naszych koszy na śmieci, a kompostowanie to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów recyklingu.
Proponuję system zbierania odpadów takich jak sadzonki, torebki herbaty, zgrywanie tektury, papieru, sadzonek owoców i wiele więcej, w oparciu o dostarczanie nowych i zbieranie pełnych pojemników.
komórki, które po zamianie ścieków na glebę będą miały strukturę ekologiczną.
Dzięki uprzejmości Stanisława Młyńskiego Kształt każdej komórki jest wynikiem połączenia 2 funkcji: pojemnika na odpady i elementu konstrukcyjnego budynku.
Taka ściana może być podłożem dla roślin, które zmniejszą ilość CO2, a także będą miały pozytywny wpływ na mikroklimat.
Dzięki tektonicznym ścianom możemy zbierać wodę i co więcej, ptaki znajdą tam schronienie.
Układ słoneczny to połączenie użytkowników (światło słoneczne) i systemu pozyskiwania energii słonecznej.
Korzyści Mam pomysł, aby pozwolić wszystkim zaangażować się w bardzo prosty, ale odpowiedni sposób w tworzeniu naszych eko-miast.
[podobne: klimatyzacja precyzyjna, maszyny pakujące, drzwi mroźnicze ]

Powiązane tematy z artykułem: drzwi mroźnicze klimatyzacja precyzyjna maszyny pakujące