Skip to content

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Mixed Use Part VII

2 lata ago

382 words

Wszystkie projekty z grudnia 2010 r.
Dla naszej siódmej selekcji wcześniej używanych budynków mieszanych.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Contemporaine / Perkins + Will Contemporaine to 28-kondygnacyjny budynek kondominium położony na rogu w dzielnicy River of Chicago w Chicago.
Budynek składa się z jedenastokondygnacyjnej wieży mieszkalnej oraz czteropiętrowej powierzchni handlowej i parkingowej.
Rzeźbiarska jakość wieży i artykulacja jej funkcjonalnych części współdziałają z budynkiem w różnych skalach otaczającego kontekstu (czytaj więcej.) Gładki budynek / Jorge Hernandez de la Garza Gładki budynek znajduje się w dzielnicy mieszkalnej zwanej San Pedro Garza Garcia w Nuevo Leon w Meksyku, miejsce piękna z doskonałą lokalizacją, która daje wspaniały widok na Sierra Madre Oriental na swojej południowej fasadzie.
Wyzwaniem dla tego projektu było zaprojektowanie biura i domu na tej samej działce, wykorzystując maksymalną powierzchnię każdego obszaru.
Z tego powodu konieczne było połączenie funkcji domu i biura pomiędzy czterema poziomami, uzyskując najlepszą lokalizację dla każdej przestrzeni wewnątrz budynku (czytaj więcej.) Hyperion Project / Oyler Wu Collaborative Położony przy tętniącej życiem handlowej ulicy w Srebrze Ten budynek w Los Angeles mieści się w budynku dawnej rezydencji z 1930 roku.
Projekt obejmuje ciągłą serię interwencji i przekształceń, poczynając od renowacji budynku i powiększając o ogrodzenie, z kilkoma (stale ewoluującymi) dodatkami w pracach (czytaj więcej.) Kolstrand Building / Graham Baba Architekci Budynek Kolstrand jest ponowne wykorzystanie adaptacyjne budynku zaopatrzenia morskiego z 1910 r.
w przemysłowej dzielnicy Ballard.
Zmodernizowany budynek rozciąga miejskie centrum na południe z mieszanką nowych usług: biura, powierzchni handlowej i restauracyjnej.
(1 sklep / kawiarnia, 3 restauracje, 4 biura handlowe i przechowalnia wina) Celem adaptacyjnego ponownego wykorzystania historycznie znaczącego budynku jest zachowanie języka, który szybko znika w Ballard (czytaj dalej.) Vallecas 48 / Auriens Arquitectura Vallecas 48 został zwycięzcą konkursu zorganizowanego przez EMVS w Madrycie.
Zawiera 41 lokali mieszkalnych, 41 lokali użytkowych i magazynowych oraz 42 miejsca parkingowe.
W badaniu postanowiono pogrupować domy w jednym budynku z planem w kształcie litery L.
Rezultatem są dwa ciała, które są połączone, jeden leci nad drugim i na dole, podczas gdy drugi tom pozostaje za tworzeniem tego, co architekci nazywają grą tomów .
(Czytaj więcej.)
[podobne: dolfi1920, frezmet, bardzo twardy metal ]

Powiązane tematy z artykułem: bardzo twardy metal dolfi1920 frezmet