Nowoczesna architektura : Architektura projektowania produktu: Cross-Disciplinary Sketching Tools

4 tygodnie ago

Dzięki uprzejmości Percolate Wersja tego artykułu pojawiła się pierwotnie na blogu Percolate.
Wiosną 2009 r.
Ukończyłem szkołę architektury.
W tym czasie gospodarka po recesji była trudna i niewiele się działo dla architektów.
Z zainteresowaniem przedsiębiorczością i technologią podjąłem ryzyko i postanowiłem spróbować pracy w startupie technologicznym.
Ku mojemu zaskoczeniu zakochałem się w branży, a 5 lat później jestem projektantem produktów w Percolate w NYC, firmie produkującej oprogramowanie do marketingu internetowego i mobilnego.
Odkąd zauważyłem wiele ciekawych rzeczy, paralele między architekturą a projektowaniem produktu.
Chociaż media są różne, to niesamowite, aby zobaczyć, jak wiele zasad projektowania i procesów są takie same.
Do pewnego stopnia nawet narzędzia można zastosować w obu branżach projektowych.
W tym poście omówię rysunek ręczny i dowiem się, w jaki sposób stosujemy narzędzia architektoniczne do projektowania produktu w Percolate.
WYKORZYSTANIE RĘCZNEGO RYSUNKU W pierwszym roku mojej szkoły architektury musiałem sporządzić wszystkie diagramy, szkice i rysunki ręcznie.
Chociaż czasami wydawało mi się to nużące, nauczyło mnie to wartości szkicowania.
Naukowcy uczą się, że nie ma lepszego sposobu na zbadanie pomysłu na projekt niż na papierze i długopisie lub ołówku.
Każdy stopień interakcji z komputerem może spowodować utratę zdolności myślenia.
Czas potrzebny do włączenia komputera, uruchomienia Photoshopa, a nawet poruszenia myszą, jest wystarczającym czasem, aby pomysł się zgubił.
Muszę przyznać, że na początku szkicowanie było trudne.
Skupiłem się zbytnio na prostoliniowości linii lub proporcjonalności obiektów.
Jestem tak wdzięczną szkołą architektury, która zmusiła mnie do ćwiczeń.
Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, celem ćwiczenia szkicowania nie jest osiągnięcie doskonałości.
ale żeby stać się wygodniejszym.
Im wygodniejsze jest szkicowanie, tym łatwiej jest skupić się na przekazywaniu pomysłu, niż na czynnym rysowaniu.
Dzięki uprzejmości Percolate GET SITUATED: MATERIA CIĘCIA SZLIFOWANEGO I ŚLADA PAPIERA Szkoła czytania uczy korzystania z zestawu narzędzi do szkicowania i kreślenia budynków.
Nauczysz się zaczynać szkicowanie za pomocą siatki z matą i papieru ściernego.
Oto kilka kluczowych powodów: SkalaNie można narysować budynków w skali 1: 1.
W rezultacie architekci uczą się rysować tak, że cal na rysunku jest równy rzeczywistej odległości.
Na przykład cal może w rzeczywistości wynosić 10 stóp.
Rysowanie półprzezroczystym papierem ściernym na 1-calowej siatce matowej ułatwia architektom rysowanie w skali.
W przeciwieństwie do architektów projektanci produktów mają luksus rysowania w skali 1: 1.
Rozpoznawanie rozmiaru ekranu w calach, a następnie rysowanie na 1-calowej macie do cięcia jest przydatną metodą, którą projektanci produktu mogą opracować na wczesnym etapie procesu projektowania.
Jest to ważne, ponieważ pozwala projektantom łatwiej testować wzorce projektowe i komponenty.
Powielanie W budynkach powtarza się wiele elementów projektu, takich jak schody, które przenoszą się od podłogi do podłogi.
Podczas szkicowania półprzezroczystość papieru śladowego ułatwia architektom układanie rysunków i śledzenie wspólnych elementów.
Podobnie w przypadku projektowania produktu podczas rysowania sekwencji ekranów warto wykonać szkic projektu, a następnie nałożyć nowy ślad.
papier i przenoszenie spójnych elementów, takich jak nawigacja.
Iteracja Oprócz powielania wspólnych elementów, półprzezroczystość papieru śladowego ułatwia iterację.
Architekt może nakładać ślad i zmieniać jeden element, aby wyświetlić alternatywny projekt.
Jest to równie istotne dla projektu produktu.
Iteracje są ważną częścią fazy szkicowania projektu, która pozwala szybko odkrywać różne koncepcje.
GridArchitects dowiaduje się, że podstawową strukturą większości budynków jest siatka strukturalna kolumn.
Siatka pozwala na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru i jest ważną częścią tego, co sprawia, że budynek stoi.
Podstawowa siatka pomaga również architektom tworzyć zorganizowane projekty.
W rezultacie architekci uczą się szkicować na matach z siatką, aby podczas projektowania mogli łatwo zachować siatkę słupów.
Dzięki uprzejmości projektantów Percolate Percolate śledzimy system gridowy na stronach internetowych i mobilnych.
Podobnie jak w przypadku architektury, siatka pomaga zespołowi projektowania produktu tworzyć dobrze zorganizowane projekty.
Dodatkowo pomaga nam być w zgodzie ze wspólnymi stylami i wzorami.
W miarę rozwoju projektów nasi inżynierowie doceniają siatkę i wzorce, ponieważ pozwalają na budowanie modułów wielokrotnego użytku.
Mata z siatką pomaga projektantom produktu zintegrować siatkę we wczesnych etapach procesu projektowania.
Proste linie: Naukowcy dowiadują się, że proste linie są ważną częścią prawidłowego przekazywania koncepcji projektu.
Pierwszego dnia zajęć z rysunku 101 w szkole architektury poproszono mnie o narysowanie poziomych linii prostych, w dół 24.
x 36.
papier, w różnym stopniu od siebie.
cal od siebie,.
od siebie i tak dalej.
To było trochę bolesne, ale celem było wygodne rysowanie prostych linii.
W Percolate, str
[przypisy: domki bez pozwolenia, domki letniskowe drewniane, domki ogrodowe narzędziowe ]

Powiązane tematy z artykułem: domki bez pozwolenia domki letniskowe drewniane domki ogrodowe narzędziowe