Skip to content

Nowoczesna architektura : OMA współpracuje z Pradą i Ermitażem na Biennale w Wenecji

2 lata ago

265 words

OMA Zbiegając się z początkiem Biennale w Wenecji, OMA i Prada otwierają wystawę badającą ostatnie wspólne prace.
Wystawa pojawia się w Ca.
Corner della Regina, dawny palazzo, obok najważniejszych elementów z kolekcji Prada Fondazione.
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
Wystawa zajmuje osiem pokoi i zawiera szczegółowy makietowy model przyszłej Fondazione Prada w Mediolanie, kompleksu muzealnego zaprojektowanego przez OMA i niedługo w budowie.
Model ma służyć jako narzędzie do opracowania strategii kuratorskiej Fondazione, zawierającej prace z kolekcji Fondazione w ręcznie wykonanych miniaturowych wersjach.
Rozwój unikalnej gąbki stalowej OMA.
materiał na fasady Fondazione jest również eksponowany.
Wielkoformatowe fotografie, rysunki i modele Transformatora Prada firmy OMA (ukończonego w Seulu w 2009 r.) Są prezentowane wraz z pracami z kolekcji Fondazione, w tym włoskiego minimalistycznego Enrico Castellaniego, niemieckiego artysty Andreasa Słomińskiego, oraz w sekretnym pokoju , Szwedzka artystka Nathalie Djurberg.
.
OMA Ca XVIII wieku.
Corner della Regina, z widokiem na Canal Grande, jest obecnie w trakcie renowacji, aby stać się nową przestrzenią dla sztuki współczesnej, pod patronatem Fondazione Prada i Fondazione Musei Civici.
Projekt, który zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych sześciu lat, gruntownie przywróci punkt orientacyjny do wykorzystania jako centrum wystaw, badań i studiów poświęconych współczesnej kulturze.
.
OMA Również w Wenecji OMA współpracuje z muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu przy okazji ważnej retrospektywy poezji i rzeźby rosyjskiego artysty Dmitrija Prigowa (1940.
2007), którego prace zostały niedawno przekazane przez rodzinę Prigov do Hermitage.
Wystawa otwiera się także dzisiaj na Uniwersytecie Ca Foscari.
[podobne: frezmet, castorama bytom, swemot olkusz ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama bytom frezmet swemot olkusz