Skip to content

Architektura 21szego wieku : Pierwsze w Australii modelowanie informacji o budynku (BIM) High Rise zdobywa kolejne nagrody

2 lata ago

419 words

Dzięki uprzejmości Investa / Fotograf: Gerrit Fokkema Coca-Cola Place (wcześniej znana jako ARK) zdobyła nagrodę NSW w dziedzinie rozwoju nieruchomości w roku.
Ta nagroda jest odpowiednikiem.
Oscarów.
dla branży nieruchomości w Australii i jest kolejnym dla tego 21-poziomowego, kultowego budynku na północ od Sydney w Nowej Południowej Walii w Australii.
Nagrody Innovation and Excellence Awards przyznawane przez Radę Nieruchomości to najważniejszy program branży nieruchomości w Australii.
Coroczne nagrody świętują osiągnięcia najlepszych profesjonalistów i firm z branży.
Zintegrowany z dzielnicą dziedzictwa North Sydney, forma Coca-Cola Place przełamuje granice, rzuca wyzwanie tradycjom i wyznacza nowe standardy wzornictwa.
Został pomyślany jako zestaw warstwowych elementów, które odpowiadają na ziarno Heritage Street, środowisko naturalne, domena publiczną i panoramę miasta.
Ukończony w 2010 roku został zaprojektowany, zaprojektowany, udokumentowany i zbudowany przy użyciu modelowania informacji o budynku (BIM).
Więcej o tym po przerwie.
Właściciele budynku; Investa – szybko określiła korzyści wynikające z Modelowania Informacji o Budynku i nalegała, aby dyscypliny pracujące nad Coca-Cola Place ukończyły cały projekt za pomocą BIM.
Dzięki uprzejmości Investa / Fotograf: Gerrit Fokkema Zaprojektowany przy użyciu GRAPHISOFT ArchiCAD autorstwa architektów Rice Daubney i zbudowany przez Thiess, Coca-Cola Place uwzględnia zrównoważony rozwój środowiska.
Projekt osiąga 6-gwiazdkowe oceny Green-Star, Design i As-Built poprzez szereg biernych i aktywnych inicjatyw; północny rdzeń, maksymalizujący widoki na port, zacienione wąskie elewacje wschodnie i zachodnie, trójpokoleniowe, szare i nawadniane systemy recyklingu, urządzenia rowerowe i szereg miejsc parkingowych dla floty samochodów elektrycznych i hybrydowych przeznaczonych do budowy basenu samochodowego .
Tworzenie modelu budynku 3D zawiera bieżące aplikacje do zarządzania i konserwacji zasobów nieruchomości.
Cała własność intelektualna Arki zbudowana w ramach modelu informacji o budynku może być teraz wykorzystywana jako scentralizowane źródło do zarządzania i maksymalizowania wydajności budynku teraz iw przyszłości.
Dzięki uprzejmości Investa / Fotograf: Gerrit Fokkema Obecni najemcy Coca-Cola Amatil (CCA), Vodafone Hutchison Australia (VHA) Australian Worldwide Exploration (AWE) i Regus mają szczęście podziwiać panoramiczne widoki na Sydney Harbour, przez miasto i Góry Błękitne .
Darren Tims, dyrektor Rice Daubney opowiada o tym projekcie i jego decyzji o przeniesieniu się do GRAPHISOFT ArchiCAD ponad 10 lat temu: Dzięki uprzejmości Investa / Fotograf: Gerrit Fokkema Więcej informacji na temat Rice Daubney można znaleźć na stronie internetowej: www.ricedaubney.com.
au.
[patrz też: lena łubowo, castorama bytom, centrostal radom ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama bytom centrostal radom lena łubowo