Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Dniepr River Park / FoRM Associates

2 lata ago

375 words

Dzięki uprzejmości FoRM Associates FoRM Associates zdobył drugą nagrodę w międzynarodowym otwartym konkursie na najlepszy projekt pejzażu miejskiego w centrum Kijowa w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro-2012 i na przyszłość.
Konkurs był promowany przez administrację państwową Kijowa i Centralną Agencję ds.
Urbanistyki, Architektury i Urbanistyki Kijowa, aby zwrócić uwagę profesjonalistów i ogółu społeczeństwa na zły stan krajobrazu miejskiego w centralnej części miasta.
Igor Marko i Petra Havelska przedstawili propozycję FoRM międzynarodowemu jury i opinii publicznej podczas Festiwalu Architektury CANactions w Domu Architektów w Kijowie.
Obrazy propozycji FoRM można zobaczyć po przerwie, a także krótki opis ich pracy.
Propozycja FoRM – Dniepr River Park.
zidentyfikowano dwa główne aktywa Kijowa.
park i rzeka jako nowy zielony i niebieski DNA Kijowa, wynikające z ich unikalnej korelacji i sąsiedztwa z centrum miasta.
FoRM.
S Dniepr River Park jako masterplan nie opiera się na projektach skoncentrowanych na dużej skali architektury, ale raczej na bardziej płynnej urbanistyce napędzanej placem.
Głównym wyzwaniem planu głównego jest odświeżenie orientacji Kijowa w kierunku jej rzeki poprzez rewitalizację środowiska i kultury, ustanawiając Dniepr jako centrum życia społeczności i przedsiębiorstw.
Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia FoRM Wiele niezbędnych elementów do ambitnego projektu Dnieper River Park już istnieje, a inne oczekują tylko na decyzję społeczności, aby je realizować.
Jedną z kluczowych kwestii w obecnych okolicznościach jest wiarygodność i integracyjny udział ludzi w procesie zmian.
W uznaniu, FoRM zaproponował strategię opartą na koncepcji płynnego urbanizmu, obejmującego przemianę psychologiczną na fizyczną w czasie.
W tym kontekście uznali nadchodzące zawody sportowe Euro 2012 za wyjątkową okazję do stworzenia impetu dla przyszłej transformacji.
Ich propozycja wydarzenia społeczności w skali niespotykanej wcześniej w Kijowie obejmie tysiące osób w różnym wieku w akcie przyjmowania, dawania i sadzenia kwiatów w kluczowych obszarach przyszłego parku i sąsiedniego miasta.
Wydarzenie stanie się wyrazem symbolicznej obietnicy ludzi dla siebie i swojej wspólnoty przyszłości opartej na włączającym i znaczącym procesie zmian.
Dzięki uprzejmości FoRM Associates Courtesy FoRM Associates
[podobne: dolfi1920, lena łubowo, abakosteel ]

Powiązane tematy z artykułem: abakosteel dolfi1920 lena łubowo