Skip to content

Budownictwo i architektura : Ataba i inni; Propozycja konkursowa Opera Squares / ZELLNERPLUS, OLIN, PACER, MR + E i Nelson Nygaard

2 lata ago

553 words

Przeznaczony jako katalizator i model dla trwającej przebudowy Kairu, Egiptu, ZELLNERPLUS, OLIN, PACER, MR + E i Nelson Nygaard zaproponował schemat, który stara się wypełnić lukę między średniowiecznym, islamskim a osiowym lub europejskie miasta Cairene.
Zrobiliby to poprzez ewakuację strefy konkurencji z obecnych, odłączonych tkanin.
Zamiast tego zaproponowali zielony miejski archipelag składający się z nowej tkanki łącznej, która spawa ze sobą odmienne funkcje, przepływy i sąsiednie tkaniny.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Jest to konkurs na dużą przestrzeń publiczną w Kairze w Egipcie.
Tereny Ataba i Opera Square połączone z Ogrodami Azbakiyya wspólnie tworzą ponad 100 000 metrów kwadratowych postaci miejskiej, która znajduje się na progu pomiędzy starym, średniowiecznym miastem kalifów fatymidzkich a nowoczesnym miastem Cairene założonym przez Khedive a Ismaila w XIX wieku.
Tak wyglądały zawody, które wymagały planu urbanistycznego, ulepszeń infrastruktury, architektury krajobrazu, projektowania ogrodów i rozwiązań architektonicznych na dużą skalę.
północny wschód widok Tkaniny i rynek Fatimid Cairo jest gęsty i ziarnisty w makijażu: nieformalny, luźny, niesąciowy i organiczny.
Jego policentryczna natura jest z natury niehierarchiczna i zależna od drogi lub hedonistyczna (oparta na wyborze) empirycznie.
Natomiast Kedivial Cairo dzieli się na sekcje i bloki – odzwierciedlające wpływy paryskie i włoskie.
Dzielnice Khedivial i przestrzenie publiczne są połączone seriami wektorów i bulwarów.
To jest Kair w Ismail i jest on hierarchiczny, węzłowy i formalny.
Midan El-Ataba El-Khadra jest miejscem największego rynku świeżej żywności w Kairze.
Czasami nazywa się po prostu Ataba Square, co oznacza.
Próg.
a chaotyczne działania przenikają do sąsiedniej strefy Opery, tworząc unikalne mieszanie aktywności pieszych i pojazdów, które przeciwstawiają się późnym współczesnym próbom oswajania codziennych, rytmicznych ruchów kairskich.
widok z lotu ptaka na północ Podejście Pod polem wyobrażamy sobie rozległą sieć podziemną łączącą stację metra Ataba (Greater Cairo Line # 3) i ulepszony i rozszerzony tunel Al Azhar do nowego, częściowo podziemnego kompleksu Plaza, Market i Parking, podzielonego na serię dużych szyby świetlne i cyrkulacyjne.
Widzimy te przestrzenie jako podobne do tradycyjnego suku Khan el-Khalili w ich gęstości i bogactwie.
plan terenu Powyżej pola mamy wyobrażenie pokropienia nowych kulturowych i obywatelskich budynków sąsiadujących z nową siecią zielonych pasów i stref publicznych.
Wreszcie wyobrażamy sobie, że ten zielony archipelag miejski może przepełnić swoje granice, z miejsca na miejsce, tworząc sieć przypominającą pasmo zielone ulice i ulice w sąsiednich, średniowiecznych i nowoczesnych miastach.
Kairski klub szermierczy Wyniki Dzięki całkowitemu usunięciu drogi podwyższonej Al-Azhar i przedłużeniu tunelu Al-Azhar poza strefę konkurencji, schemat zapewnia model do codziennego, dużego natężenia ruchu w Kairze, dając pierwszeństwo przechodniom i przywracając teren do właściwa funkcja miejska.
Wyobrażamy sobie, że park rozszerzy swoje zielone ścieżki do miasta, łącząc rozłączone dzielnice zarówno wizualnie, jak i ekologicznie.
Podsumowując, propozycja ta skutecznie rozwiązuje różne problemy, na które napotyka obecnie witryna (zatory komunikacyjne, brak parkingu, rynki typu squatter ), jednocześnie nadając tym obiektom nowe, publiczne znaczenie, wyznaczając tym samym tempo rozważaniom rekultywacja i elewacja wielu historycznych budynków.
sekcje witryny
[podobne: abakosteel, centrostal rybnik, frezmet ]

Powiązane tematy z artykułem: abakosteel centrostal rybnik frezmet