Skip to content

Budownictwo i architektura : High Park / Rojkind Arquitectos

2 lata ago

519 words

Rojkind Arquitectos z siedzibą w Meksyku udostępnił nam swój projekt – High Park ., budynek użytkowy o powierzchni 13 000 m2 w Monterrey w Meksyku.
Więcej zdjęć, wideo i opis architekta po przerwie.
High Park znajduje się na obrzeżach północnego miasta Monterrey w Meksyku.
Otoczony przez Majestic Sierra Madre Oriental Range.
Projekt ma na celu pełne wykorzystanie jego położenia geograficznego i pomoc w łagodzeniu ekstremalnych warunków klimatycznych.
Widok zewnętrzny /.
rojkind arquitectos Jako powracający projekt dotyczący rojkind arquitectos i jako sposób na zintegrowanie budynku z przestrzenią pieszą (oddanie społeczności), budynek cofa się, by stworzyć zewnętrzną zacienioną przestrzeń, z której mogą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i goście.
.
.
Zwykle tego typu budynki nie pozwalają na stworzenie dowolnej przestrzeni publicznej, cała strona jest opracowywana z zamiarem maksymalizacji najbardziej kwadratowego materiału w interesie komercyjnym.
Ten projekt przyjmuje inne podejście, pozwalając, aby jego strona nie została całkowicie zbudowana i zapewniła przestrzeń publiczną, z której może korzystać każdy.
Gerardo Salinas, partner, rojkind arquitectos.
Widok udogodnień /.
rojkind arquitectos Aby zrównoważyć silne słońce, płyty podłogowe przesuwają się względem siebie tworząc grę światła i cienia, a użycie lokalnego kamienia, wykonanego przez lokalnych rzemieślników na elewacji, pozwala budynkowi zachować chłód i zmienia wygląd jak słońce przesuwa się po horyzoncie.
Projekt oferuje odkryte tarasy dla każdego mieszkania ze względu na restrykcyjne ograniczenia terenu, wykorzystujące widoki sąsiednich gór.
Zewnętrzny widok nocny /.
Glessner Group.
Ludzie cieszą się wygodą domu w związku z ogrodem lub zewnętrznymi przestrzeniami, których zwykle brakuje w mieszkaniu.
Dzięki projektowi, który integruje nie tylko tarasy, ale i prawdziwe ogrody, nawet na wyższych piętrach, osiągnęliśmy unikalne doświadczenie w Monterrey.
Michel Rojkind, partner założycielski.
High Park składa się w sumie z dziesięciu poziomów powyżej klasy i trzech i pół poziomów podziemnego parkingu.
Pierwsze dwa poziomy dotyczą handlu komercyjnego, pozostałe 8 poziomów w przypadku luksusowych apartamentów.
Na tych 8 poziomach mieszkalnych zapewnione będą miejsca rekreacyjne i rozrywkowe dla mieszkańców, w tym basen, siłownia, spa itp.
Te 32 apartamenty będą miały powierzchnię od 250 m2 do 650 metrów kwadratowych.
Budynek jako platforma dla dodatkowego kreatywnego wkładu Sześciu lokalnych projektantów zostało zaproszonych do tego, aby każde mieszkanie było wyjątkowe i atrakcyjne dla różnych stylów i różnych segmentów rynku.
Każdy apartament ma inny układ i konfigurację, oferując szeroką gamę wewnętrznych dystrybucji od apartamentu jednopoziomowego do dwupiętrowego.
Główny widok wpisu /.
rojkind arquitectos Budowa rozpocznie się tego lata.
Architekci: Rojkind Architects Lokalizacja: Monterrey, Meksyk Projekt główny: Michel Rojkind Główny wykonawca: Gerardo Salinas Zespół projektu: Alonso de la Fuente, Michelle Lo.
Pez, Carlos Alberto Ri.
Os, Yasser Salomo.
N, Carlo Mari.
A Ciampoli, Rafael Cedillo , Felip Navarro, Alejandro Argumedo, Hazael Ortiz, Andrea Leo.
N Inżynier budowy: Studio NYL Poseł: Quantum Dse.
O Krajobraz: Entorno Taller de Paisaje Obszar budowy: 13 000 mkw Status: W toku Projekt Data: 2010 Renders: rojkind arquitectos, Glessner Grupa
[patrz też: castorama żyrandole, bardzo twardy metal, centrostal radom ]

Powiązane tematy z artykułem: bardzo twardy metal castorama żyrandole centrostal radom